Сучасне медіа мистецтво. Серія викладів знаного у світі канадійського куратора Мішель Каспшак

За сприяння Української Асоціації Авторів та Виконавців /www.uaav.net/ та в партнерстві з V2_ Institute for the Unstable Media /www.v2.nl/, Центром міської історїі Центрально-Східної Європи /www.lvivcenter.org/, Львівським Палацом Мистецтв /www.artpalace.org.ua/, Фундацією Центр Сучасного Мистецтва /www.cca.kiev.ua/, в Україні відбудеться серія викладів знаного у світі куратора сучасного медіа мистецтва Мішель Каспшак.

Роботи канадійки Мішель Каспшак з’являлись на мистецьких майданчиках багатьох країн світу. Вона є засновником провідної мережевої потуги в царині кураторства www.curating.info. Мішель є постійним дописувачем численних мистецьких видань (www.rhizome.org, www.spacing.ca, www.cielvariable.ca, www.metamute.org, www.publicjournal.ca, http://www.ciac.ca та ряду інших), а також частим гостем на радіо й телебаченні (серед іншого на BBC та CBC).

В даний час пані Каспшак обіймає посаду куратора в провідній європейській інституції з сучасного медіа мистецтва V2_ Institute for the Unstable Media /www.v2.nl/, а також проектного директора McLuhan in Europe 2011 /www.mcluhan2011.eu/, та входить в команду кураторів 2012 ZER01 Бієнале в каліфорнійському Сан Хосе, США.

Детальніша інформація про Мішель Каспшак:

http://michelle.kasprzak.ca

http://curating.info/

http://www.v2.nl/archive/people/michelle-kasprzak/

Програма викладів в Ураїні*:

22 листопада, 17.00
Центр міської історїі Центрально-Східної Європи

www.lvivcenter.org

Виклад: “Минуле й мабутнє V2: 30 років історії мистецької лабораторії, видавничої програми, міжнародної співпраці та мистецьких проектів”

Цей виклад буде присвячено тридцятирічній історії мистецької інституції V2_ Institute for the Unstable Media (Роттердам, Нідерланди).

V2_ має заслужену репутацію провідного мистецького майданчика, на якому не лише представляються ультрасучасні форми медіа мистецтва, що розширюють уявлення про його можливості, але й завдяки якому підтримуються й надаються умови для розвитку перспективних молодих талантів. Завдяки готовності й відкритості до долання нових й нових творчих викликів, V2_ ставало першовідкривачем мистецьких напрямів задовго до їх сприйняття культурним загалом. V2_ є засновником й організатором Нідерландського фестивалю електронного мистецтва, опікується створенням інноваційних мистецьких проектів під дахом V2_ Lab, та публікує чисельні мистецтвознавчі роботи через V2_ publishing.

Мішель розповідатиме про методологію й цілі V2_ та реалізацію конкретних проектів, як наприклад Лабораторії V2_ , програми прилюдних викладів, програми комерційного поширення медіа мистецтва, та мистецької агенції V2_.

Додатково пані Каспшак присвятить увагу її власним незалежним проектам в царині міського простору (міські захисні екрани, безпровідникові мережі, таксі, та інші незвичні платформи для мистецьких проектів).

23 листопада
Львівський Палац мистецтв, 18.00

www.artpalace.org.ua

Виклад: “Кураторство нових медіа: виклики, сучасні течії, досвід Європи та Північної Америки”

В цьому викладі Мішель Каспшак презентуватиме погляди на можливості й напрямки в кураторстві сучасного медіа мистецтва. Мішель розповідатиме про власний досвід кураторства в V2_ Institute for the Unstable Media і 2012 ZERO1 Бієнале в каліфорнійському Сан Хосе, США, а також про ряд інших проектів в Європі, Канаді і США.

Особливу увагу буде присвячено питанням ролі кураторства в налагодженні стосунків поміж митцями, інституціями й громадськістю, ринку творів мистецтва, культурних бюджетів й міждисциплінарного майбутнього професії.

На фото зображені роботи:
God’s Browser. Автор Geert Mul.
Data painting. Автор Frederik de Wilde
Solace. Автор Nicky Assmann

* Точні дати викладів у Києві будуть повідомлені невдовзі.

Коментувати