ПРОГРАМА СПРАВ: Культурний туризм

ПРОГРАМА СПРАВ: Ініціатива, Інновації, Культура

Культурний туризм

+Будівництво нового сучасного, світового рівня музею, концентрація експонатів і колекцій в ньому.

+Відмова від проведення гучних концертів на площі Ринок.
+Використання видовищних сучасних методів створення туристичної привабливості об’єктів культурної спадщини (костюмоване відтворення подій, візуальні медіа інсталяції, тощо).
+Реалізація мистецьких проектів в парках міста, додаткові інвестиції у високоестетичний ландшафтний дизайн та облаштування паркових зон.

Світовий досвід:
81% дорослих американців хоч раз в році відвідують мистецькі або історичні туристичні об’єкти. В рамках держави, відвідання об’єктів історичної спадщини приносить більше 5,5млн.дол. Статистика також вказує на те, що «культурний» туризм вирізняється більшою кількістю днів, які туристи проводять в інших містах ,та більшими видатками, які здійснюють туристи з розрахунку на один день перебування. Підраховано, що кожен долар, витрачений на рекламу туристичної привабливості, повертається 15 доларами доходів місцевої громади.

Інший приклад на європейському континенті – музей Гугенхайма в іспанському Більбао – демонструє прямий економічний вплив музейної справи на розвиток місцевої громади. Занепавше індустріальне місто було перетворено на гавань для багатих туристів. З часу відкриття у 1997 до 2005 року, музей 18 разів окупив інвестиції в будівництво головної споруди музею. Прямі доходи від продажів квитків, магазинів, ресторану, кафе, спеціальних подій в 2005 році становили 26 млн. Євро. Непрямі доходи інших закладів харчування, барів, готелів, які є у місті становили 139 млн. Євро. Музей сприяв створенню 4361 робочого місця з часу створення. Завдяки напливу туристів (8 млн., з них 60% іноземці) було покращене транспортне сполучення з усіма куточками світу.

Органи місцевого самоврядування надали фінансування для будівництва і початку діяльності в розмірі 132 млн. Євро (з них 84 млн. Євро на будівництво, 36 млн. Євро на придбання нових колекцій, 12 млн. Євро на оренду колекцій).

З того часу, завдяки продуманій стратегії самостійної економічної діяльності, музей отримав доходи в розмірі 1.3 млрд. Євро. Доходи отримуються з таких джерел: продані квитки, послуги гідів, продажі книжкової та сувенірної крамниць, доходи ресторану й кафе, рекламні послуги, спонсорські кошти, доходи від послуг з проведення прийомів, презентацій, тощо.

Коментувати